Usługi

Usuwanie śniegu

Zima jako pora roku stwarza określone zagrożenia dla budynków, a co za tym idzie, także dla ludzi. Obserwowane w ostatnich latach zmiany klimatu powodują, że lata stają się bardziej deszczowe, a zimy dłuższe i bardziej śnieżne – coraz częściej odczuwamy skutki gwałtownych śnieżyc, nawałnic itd.

Według polskiego prawa, obowiązek odśnieżania spoczywa na administratorach budynków, a w przypadku gospodarstw domowych, przepis ten obowiązuje właścicieli budynków.

Intensywne opady śniegu w połączeniu z mroźnym, zimowym klimatem sprzyjają gromadzeniu się sporych warstw śniegu i lodu na dachach. Zmiany temperatury (nagrzewanie i schładzanie) powodują ponowne zamarzanie topniejącego śniegu. Wskutek tego lodowa pokrywa staje się coraz cięższa, powodując znaczne obciążenie konstrukcji dachu, a zwisające z okapów sople stanowią realne zagrożenie dla przechodzących ludzi i samochodów parkujących w bliskim sąsiedztwie obiektu.

Zalegający śnieg ze względu na swoją masę stanowi rzeczywiste zagrożenie dla całej konstrukcji nośnej obiektów – masa metra sześciennego zmrożonego topniejącego śniegu wynosi około 800 kg!!!! Śnieg powinien więc być bezwzględnie usuwany z dachów budynków w trosce o bezpieczeństwo pracujących tam ludzi.

Dotychczas nie udało się znaleźć skutecznego rozwiązania tego problemu, mimo że jest to bardzo istotne dla bezpieczeństwa. Najlepszym sposobem na uniknięcie ewentualnych skutków spowodowanych takim stanem rzeczy jest regularne usuwanie śniegu z połaci dachu.

Odśnieżanie dachów

Długo utrzymujący się na płaskich powierzchniach śnieg z czasem staje się coraz cięższy i coraz mocniej obciąża konstrukcję nośną dachu. Co więc robić, aby uniknąć potencjalnych zagrożeń związanych z zalegającym śniegiem?

Znane sposoby odśnieżania dachów bazują na metodach mechanicznych. Polegają one na zgarnianiu śniegu z powierzchni dachu, a następnie zrzucaniu go na ziemię. Śnieg zalega w hałdach wokół budynków lub jest wywożony. Metody mechaniczne często powodują uszkodzenia pokrycia dachu, skutkujące dodatkowymi kosztami napraw uszkodzonych fragmentów dachu.

W dodatku metodę tą, aby była skuteczna, można stosować dopiero po ustaniu opadów. A z powodu masy zalegającego śniegu ważne jest, aby śnieg usuwać na bieżąco. Oczyścimy dach, usuniemy śnieg w profesjonalny sposób, zapewniając dbałość o pokrycie dachowe.

Zadzwoń do nas !!!
Nie czekaj !!!
Chroń siebie i innych !!!

Usługi brukarskie